Ognisko Covid-19 u warszawskich sióstr zakonnych. Czy to indyjska mutacja?

Według portalu misyjnie.pl, jedna z sióstr zakonnych w Katowicach nie żyje. Podejrzewa się, że mogła zarazić się indyjską odmianą koronawirusa. Tymczasem pod tym kątem są badane także próbki pobrane od sióstr zakonnych z Warszawy.

Fot. Shutterstock

Do tej pory nie potwierdzono żadnego przypadku indyjskiej mutacji w Polsce. Odmiana jest jeszcze niezbadana, ale naukowcy obawiają się, że może być odporna na szczepionki i spowodować pandemię, która szaleje teraz w Indiach. Tam dzienne przypadki zakażeń sięgają 350 tys., a zgonów nawet 2500. Z dnia na dzień te wskaźniki są coraz wyższe.

W Warszawie i Katowicach w izolacji przebywają Misjonarki Miłości Matki Teresy z Kalkuty. W jednym i drugim mieście w zakonie powstało ognisko Covid-19. Podejrzewa się, że siostry mogą być zakażone indyjską odmianą, ponieważ miały kontakt z osobą z tego kraju. Próbki są badane.

Jak donosi portal misyjnie.pl, jedna z sióstr nie żyje. Nie są to jednak oficjalne informacje i na razie sanepid się do nich nie odniósł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c