Ogrom zgonów z powodu Covid-19. Tak źle dawno nie było

Czwarta fala rozpędza się na dobre. Waldemar Kraska poinformował o 4 tys. przypadków. Zmarło 65 osób. To najgorszy wynik od początku czerwca, kiedy kończyła się trzecia fala.

Fot. Shutterstock

Niestety nie mam dobrych informacji. Mamy 3931 nowych zakażeń COVID-19. To wzrost o prawie 85 proc. – mówił Kraska. To najwyższa liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce od 12 maja. Przeraża także liczba zgonów, która jest najwyższa od początku czerwca.

Wiceminister przyznaje, że trend jest szybszy niż to przewidywały symulacje i może się zdarzyć, że na koniec października przekroczymy 5 tys. przypadków dziennie.

Najgorsza sytuacja ma być w województwach podlaskim i lubelskim. Wskaźnik „R”, który określa zakażalność wynosi w Polsce 1,31. W województwie lubelskim to jednak 1,41, a podlaskim 1,47. Od jakiegoś czasu działają tam szpitale tymczasowe. Waldemara Kraska zaznaczył, że na razie nie ma decyzji o obostrzeniach, ale sytuacja jest dynamiczna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c