Ogromna ogólnopolska akcja policji. Uwaga na drogach

Policjanci Ruchu Drogowego prowadzą ogólnopolską akcję „Prędkość”. Celem jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków. Policjanci będą reagowali głównie na tych kierujących którzy nie przestrzegają ograniczeń prędkości, co nie oznacza że inne zachowania niezgodne z prawem umkną ich uwadze.

Fot. Pixabay

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Dlatego policjanci ruchu drogowego systematycznie prowadzą działania mające wpłynąć na zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Najbliższe pod nazwą „Prędkość” odbędą się już jutro.

Kontrolę kierowców będą prowadzili przede wszystkim policjanci działający w grupach „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze takim jak m. in. przekraczanie prędkości. W służbie to właśnie oni używają najnowszych pojazdów wyposażonych w wideorejestrator, a także ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

Mimo iż głównym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracali uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem, min. skupią się na kontrolach trzeźwości, obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz bezpiecznym przewożeniu dzieci, tym bardziej że sezon wakacyjny w pełni.

Dlatego też, apelujemy o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości, zwalnianie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań. Wszystko po to, abyśmy cali i zdrowi dojechali do celu.

Autor: asp. sztab. Małgorzata Wersocka


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c