Ogromna skala pozostawiania bagażu w metrze. Zobaczcie, ile razy pozostawiano go w 2017 roku

Projekt, który przewiduje nakładanie kar za pozostawienie bagażu jest w przygotowaniu. Niestety, nie obejmuje on metra. Skala zjawiska jest jednak naprawdę ogromna i Ministerstwo Infrastruktury powinno pochylić się nad tym problemem.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Rzeczpospolita” dotarła do projektu zmian rozporządzenia w tej sprawie. Nowe przepisy mają zostać ogłoszone w drugim kwartale 2018 roku.

Nowelizacja przewiduje wprowadzenie kar finansowych przede wszystkim z myślą o „obszarze kolejowym, pociągach i innych pojazdach kolejowych”. Niestety, projekt nie przewiduje w tym zakresie dodania metra.

Problem jest naprawdę poważny. Jak dowiedzieliśmy się w Spółce Metro Warszawskie tylko w 2017 roku odnotowano 126 zamknięć stacji z powodu pozostawionego bagażu. Statystycznie oznacza to, że przez pozostawiony bagaż, niektóre stacje metra zamknięte są niemal co 3 dni.

Do połowy marca br. takich zamknięć było 20, co daje średnią 3,7. Oznacza to, że zjawisko przybiera na sile.

Podobny problem notuje PKP SA. Jak podaje spółka w 2016 roku doszło aż do 911 takich zdarzeń. Pełnych danych z 2017 roku jeszcze nie ma, ale do czerwca zanotowano 428 przypadków. Tu jednak problem ma być rozwiązany poprzez kary dla pozostawiających bagaż, a jeżeli nie rozwiąże przynajmniej pozwoli na pokrycie części kosztów związanych z zamknięciem stacji.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.