Ogromne kary dla Legii Warszawa i Lecha Poznań

Legia Warszawa i Lech Poznań zostały obłożone karami w związku z zachowaniem kibiców na PGE Narodowym podczas meczu o Puchar Polski. Kara dla stołecznego klubu jest jednak dużo niższa niż kara dla Kolejorza.

Fot. PGE Narodowy

Fot. PGE Narodowy

Legioniści będą musieli zapłacić 100 tys. zł oraz naprawić wyrządzone przez kibiców szkody. To między innymi nadpalone krzesełka, koszt każdego z nich to około 250 zł.

Dużo bardziej surowa kara spotkała Lecha Poznań. PZPN zakazał udziału publiczności Lecha w rozgrywkach Pucharu Polski oraz w meczu o Superpuchar Polski w miejscowości, która jest siedzibą klubu w okresie jednego roku, zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na te same rozgrywki oraz rozgrywki Ekstraklasy do końca sezonu również na okres jednego roku i karę pieniężną w wysokości 250 tys. zł. Do tego dochodzą oczywiście koszty zaprawienia szkód po ich ostatecznym oszacowaniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c