Ogromne utrudnienia w Warszawie. Komunikacja na objazdach

W najbliższy wtorek, 21 listopada, o godzinie 20:45, na stadionie PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się emocjonujące spotkanie piłkarskie pomiędzy reprezentacjami Polski i Łotwy. Warszawski Transport Publiczny zapewnia kibicom sprawny dojazd na stadion oraz powrót do domu po zakończeniu meczu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dojazd na Mecz

Najwygodniejszym środkiem transportu na stadion jest metro. Pociągi drugiej linii będą kursować na stację Warszawa Stadion co kilka minut, zapewniając szybki i wygodny dojazd. Alternatywą są tramwaje przejeżdżające przez most Józefa Poniatowskiego.

W godzinach 18.30-20.45, obszar Saskiej Kępy zostanie wyłączony z ruchu kołowego, z wyjątkiem pojazdów z identyfikatorami SK, taksówek oraz pojazdów jednośladowych. Autobusy będą kursować standardowymi trasami. W przypadku zamknięcia ulic wokół stadionu, autobusy linii 102, 125, 135, 146, 147 i 202 zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Powrót z Meczu

Po meczu, około godziny 22:30, metro oraz autobusy i tramwaje będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością, aby zapewnić kibicom sprawny powrót do domów. W przypadku zamknięcia mostu Poniatowskiego dla ruchu pieszych, tramwaje i autobusy zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Dodatkowe tramwaje linii 9 i 26 zostaną uruchomione, a linia 9 będzie kursować na zmienionej trasie Gocławek – Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 138 i 509 będą miały dodatkowe kursy z ronda J. Waszyngtona w kierunku Bokserskiej, Gocławia i Winnicy.

Bezpłatne Przejazdy

Posiadacze biletów na mecz, zaproszeń oraz akredytacji UEFA mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego oraz pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w granicach 1. strefy biletowej ZTM. Dostępne będą również bezpłatne parkingi Parkuj i Jedź od 21 listopada od godz. 6.00 do 22 listopada do godz. 1.00.

Warszawski Transport Publiczny jest w pełni przygotowany, aby zapewnić kibicom komfortowy dojazd na stadion PGE Narodowy i bezpieczny powrót do domów po meczu.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]