Ogromne utrudnienia w weekend. Zobaczcie, co będzie się działo

Rocznica Katastrofy Smoleńskiej, marsz ONR, przemarsze i remonty. Zobaczcie, co czeka na nas w ten weekend.

Fot. Jan Wandal

Fot. Jan Wandal

Na najbliższą sobotę i niedzielę (9 i 10 kwietnia) zgłoszonych zostało kilka zgromadzeń publicznych i przemarszów. Wprowadzone będą zmiany w ruchu drogowych a komunikacja miejska skierowana na objazdy. I tak:

  • 9 kwietnia w godz. 17.30 – 22.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej przy ul. Belwederskiej 49 a następnie przemarsz ulicami: Belwederska, Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście,
  • 10 kwietnia od godz. 6.00 do 24.00 na Krakowskim Przedmieściu przy Pałacu Prezydenckim odbędzie się kilka zgromadzeń publicznych,
  • 10 kwietnia w godz. 12.30 – 14.00 zgłoszono zgromadzenie na pl. Defilad oraz przemarsz ulicą Marszałkowską i Królewską na pl. marsz. J. Piłsudskiego,
  • 10 kwietnia w godz. 14.00 – 17.00 na pl. Trzech Krzyży odbędzie się zgromadzenie publiczne i przemarsz Traktem Królewskim do Pałacu Prezydenckiego.

Od piątku 8 kwietnia ok. godz. 22.00 do poniedziałku 11 kwietnia ok. 5.00 wyłączone z ruchu będzie skrzyżowanie ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Ruch zostanie całkowicie wstrzymany, możliwy będzie jedynie dojazd do posesji. W tym miejscu trwa przebudowa skrzyżowania, podobne wyłączenia planowane są na kolejne trzy weekendy. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, Powstańców do Chełmżyńskiej albo dalej al. Piłsudskiego i Szwoleżerów do Piłsudskiego lub ks. I. Skorupki do Piłsudskiego. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, Piłsudskiego. Swoje trasy zmienią autobusy linii 145, 225 i N24.

Także w najbliższy weekend wymieniana będzie nawierzchnia jezdni odcinka ul. Prostej. Od piątku, 8 kwietnia od godz. 22.00 do poniedziałku, 11 kwietnia do godz. 6.00 zamknięty będzie zjazd z Ronda I. Daszyńskiego na ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ. Wyłączony z ruchu będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy Rondzie I. Daszyńskiego. Jadący od strony ul. M. Kasprzaka lub ul. Towarową nie będą mogli pojechać ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ. Objazd zostanie poprowadzony ul. Grzybowską. Autobusy linii 109, 155, 178, N45 i N95 skierowane zostaną na trasę objazdową (w kierunku krańców Dw. Centralny, Pl. Zawiszy, Konwiktorska): od Ronda I. Daszyńskiego: Towarowa – Grzybowska – Żelazna – Prosta (dla linii 155: Żelazna) i dalej swoimi trasami.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym pod adresem www.infoulice.um.warszawa.pl,www.facebook.com/infoulice. Tam też można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS oraz newsletter o utrudnieniach w ruchu w Warszawie. Natomiast szczegółowe informacje na temat zmian w komunikacji miejskiej znajdują się na stroniewww.ztm.waw.pl.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c