Ogromne związki zawodowe łączą siły. Będą gigantyczne strajki i paraliż polskich miast!

Związki zawodowe łączą siły. Razem do protestów mogą stanąć praktycznie wszystkie niezadowolone grupy zawodowe, a to oznacza ogromne strajki i paraliż polskich miast.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

O sprawie informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Forum Związków Zawodowych (FZZ) i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych (OPZZ) połączyły siły. Dodatkowo najprawdopodobniej dołączy do nich „Solidarność”.

Wśród niezadowolonych grup są m.in. urzędnicy, pracownicy sądów, środowisko medyczne, rolnicy. To grupy, które głośno wyrażają swoje niezadowolenie. Są też i grupy, które na razie czekają, ale również nie są zadowolone z obecnego stanu rzeczy, jak choćby np. nauczyciele. Napiętą atmosferę podgrzały dodatkowo podwyżki, jaki przyznali sobie politycy.

Rolnicy od dawna zapowiadali paraliż polskich miast m.in. Warszawy i to, że do ich strajku dołączą się inne grupy zawodowe. Ten scenariusz może się niedługo spełnić.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c