Ogromny protest taksówkarzy już niedługo! Część pojedzie ulicami, część organizuje pikietę

Dnia 18 października w godz. 12-16 odbędą się w Warszawie aż dwa protesty taksówkarzy. Pierwszy, to protest polegający na powolnym przejeździe, mający na celu spowodowanie maksymalnych utrudnień w ruchu. Część taksówkarzy nie chce jednak blokować miasta i organizuje pikietę.

Fot. Taryfa24

„Dnia 18 października w godz. 12-16 odbędą się w Warszawie aż dwa protesty taksówkarzy. Pierwszy (…) to protest polegający na powolnym przejeździe, mającym na celu spowodowanie maksymalnych utrudnień w ruchu.

Część taksówkarzy, związana z taksówkarskimi związkami zawodowymi tj. Samorządnym Związkiem Zawodowym Taksówkarzy RP i NSZZ Solidarność Taksówkarzy Zawodowych, oraz organizacją Komitet Obrony Taksówkarzy, nie chce blokować miasta i utrudniać życia jego mieszkańcom, dlatego organizuje w tym samym czasie alternatywny protest w formie pikiety, który odbędzie się pod Ministerstwem Sprawiedliwości, połączony z konferencją prasową przedstawicieli środowiska taksówkarskiego. W programie pokaz multimedialny o niezgodnej z prawem działalności firm typu Uber, oraz wiele innych atrakcji!” – pisze Taryfa24.

„Organizatorzy pikiety oczekują, że minister Zbigniew Ziobro i minister Patryk Jaki wyjdzie do nich i wytłumaczy się z opieszałych działań służb przeciwko nielegalnemu przewozowi osób. Akcja protestacyjna ma charakter ogólnopolski, pod Ministerstwem Sprawiedliwości swoją obecność zapowiedzieli reprezentanci taksówkarzy z całego kraju. Patronami medialnymi są taksówkarskie serwisy Taryfa24 i taryfa.info” – dodaje Taryfa24.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.