Ogromny smog w Warszawie. Na Targówku stężenie PM 2.5 wynosiło 604 proc.!

Wczorajszego wieczora Warszawski Alarm Smogowy opublikował dane dotyczące powietrza w stolicy. Okazało się, ze pod wieczór stężenie PM 2.5 wynosiło 604 proc.! W innych dzielnicach było lepiej, ale normy również zostały przekroczone. Będzie gorzej, bo zaczyna się sezon grzewczy.

Fot. Warszawski Alarm Smogowy

Fot. Warszawski Alarm Smogowy

WIOŚ skomentował sprawę:

„W dniu 8 listopada w godzinach wieczornych zaszły niekorzystne warunki meteorologiczne (spadek temperatury, niska prędkość wiatru, a także możliwa jest inwersja temperatur) w połączeniu z sezonem grzewczym co skutkuje bardzo wysokimi stężenia miedzy innymi pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5 szczególnie na stacjach wokół Warszawy.
JAK DO TEJ PORY NIE DOSZŁO DO PRZEKROCZENIA NORM JAKOŚCI POWIETRZA. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w dniu 9 listopada 2016 r. zostanie przeanalizowane czy w dniu poprzednim średnia dobowa przekroczyła poziomu informowania (200 mikrogramów/m3 średniodobowo) lub poziomu alarmowego (300 mikrogramów/m3 – średniodobowo.
Zalecamy obserwowanie stężeń na stronie WIOŚ w Warszawie (http://sojp.wios.warszawa.pl) lub GIOŚ (http://powietrze.gios.gov.pl) lub aplikacji GIOŚ na smartfony (Zanieczyszczenia powietrza w Polsce dostępne na iOS i Android”
.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.