Ogromny sopel zniknie spod mostu. Przyczyną jego powstania był wyciek wody

Okazało się, że za powstaniem gigantycznego sopla pod mostem Poniatowskiego nie stoi matka natura, a zwykła awaria. MPWiK zapowiada, że rozpuści sopel przy użyciu chlorku wapnia. 

Sopel. Fot. MPWiK1

Fot. MPWiK

Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji wezwani na miejsce stwierdzili przyczynę jego powstania. Doszło do awarii odpowietrznika magistrali wodociągowej, czego skutkiem było jego rozszczelnienie i wyciek wody oraz powstanie imponującego sopla. Odpowietrznik został naprawiony, a magistrala włączona do pracy dzisiaj w godzinach porannych.

MPWiK poinformowało o braku zagrożenia dla instalacji, biegnących pod mostem i dla samego mostu. Służby pracują teraz nad tym, by usunąć sopel, rozpuszczając go przy użyciu chlorku wapnia. Informujemy również, że sopel znajduje się poza torem żeglugi, w związku z czym nie stanowi on żadnego zagrożenia.

Fot. MPWiK


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.