Ogromny wzrost zakażeń. Minister Zdrowia ostrzega jedno województwo

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1362 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Szef resortu zabrał głos w tej sprawie.

FOT. MALGORZATA GENCA / POLSKA PRESS

Wcześniej szef resortu mówił, że do tysiąca zakażeń obostrzeń w ogóle nie będzie. W tej chwili sytuacja jest inna, ale Adam Niedzielski na razie nie chce wypowiadać się na ten temat. Ujawnił jednak, że na koniec tego miesiąca zakażenia wynosić będą już około 5 tys. dziennie.

Dynamika zakażeń jest coraz większa – przyznał Adam Niedzielski i dodał, że w woj. lubelskim sytuacja zaczyna robić się trudna – Sytuacja w woj. lubelskim wyraźnie się pogarsza, bardzo odstaje na tle kraju – zarówno na poziomie liczby zakażeń na 100 tys. mieszkańców, jak i skuteczności odsetka pozytywnych testów, które są tutaj wykonywane – powiedział szef resortu zdrowia. Podkreślił, że przyczyną jest m.in. niewielki odsetek zaszczepionych, a także łagodny przebieg epidemii w poprzednich falach. Te czynniki sprawiły, że mieszkańcy nie mają przeciwciał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c