ONR powołuje Brygady Narodowe. Mają bronić kościołów

Obóz Narodowo-Radykalny ogłosił powstanie Brygad Narodowych. Struktury te mają za zadanie ochronę kościołów o nie tylko.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Jak Czytamy na stronie, celem utworzenia nowych formacji jest „stworzenie struktury zajmującej się ochroną społeczeństwa polskiego, obiektów religijnych i wydarzeń patriotycznych przed bojówkarskimi atakami oraz prowokacjami ze strony neomarksistów, będących kolejnym wcieleniem bolszewizmu”.

To jednak nie wszystko, bowiem celem ma być również krzewienie poszanowania dla kultury fizycznej, dbanie o rozwój sprawności i hart ducha. ONR ma zamiar osiągnąć ten cel poprzez „szkolenia w zakresie sztuk walki, sportów siłowych, strzelectwa, survivalu i innych dyscyplin”.

Jak dodaje organizacja wszystko to po to, by stworzyć „politycznych żołnierzy, świadomych Polaków, ideowych i uduchowionych (…), którzy będą gotowi do obrony wartości narodowych oraz katolickich na drodze akcji bezpośredniej”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c