Opiekunka podejrzana o kradzież na prawie 330.000 zł. – usłyszała 133 zarzuty i została tymczasowo aresztowana

W ręce policjantów z Woli wpadła Bożena K. podejrzana o kradzież z włamaniem. Z ustaleń wynika, że kobieta opiekując się starszym mężczyzną w okresie trzech miesięcy miała używać wielokrotnie jego karty bankomatowej za pomocą której dokonywała transakcji finansowej na łączną kwotę prawie 330.000 zł. Po zgromadzeniu materiału dowodowego w prowadzonym śledztwie podejrzana usłyszała 133 zarzuty. Decyzją sądu trafiła do aresztu na okres trzech miesięcy.

Fot. Policja

Do policjantów z wolskiej komendy zgłosiła się rodzina pokrzywdzonego, która zawiadomiła o kradzieży pieniędzy z konta bankowego. Z ustaleń wynika, że pieniądze miały „znikać” z konta bankowego w okresie trzech miesięcy. W  tym czasie starszym mężczyzną, w wieku ok. 90 lat opiekowała się 54-letnia Bożena K., która pomagała w codziennych obowiązkach pokrzywdzonemu. Po wykonaniu czynności procesowych przez policjantów i ustaleniach, nie było wątpliwości, że związek ze „znikającymi” pieniędzmi z konta może mieć Bożena K. Okazało się również, że jest ona poszukiwana dwoma zarządzeniami  o ustalenie miejsca pobytu i była notowana za różne przestępstwa.

Skrupulatne czynności i sprawdzenia kryminalnych doprowadziły ich do miejsca pobytu 54-latki.  Bożena  K.  została  zatrzymana na terenie jednej z warszawskich dzielnic, gdzie mieszkała i opiekowała się już inną osobą. Kompletnie zaskoczona została doprowadzona do policyjnej celi. Podejrzana usłyszała łącznie 133 zarzuty dotyczące usiłowania i kradzieży z włamaniem. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego i Bożena K. została tymczasowo aresztowana na trzy  miesiące. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10  lat więzienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.