Oskary 2015: Ida ze statuetką

Oskary 2015

Nie można nie napisać o wydarzeniach ogólnoświatowych o wielkiej wadze. Jednym z takich wydarzeń jest rozdanie Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli tak zwanych Oskarów. Podobno nazwa wzięła się stąd, że jedna z jurorek stwierdziła, ze statuetka wygląda, jak jej wujek Oskar, ale to tylko miejska legenda 😉

Wróćmy jednak do meritum: polski film „Ida” zdobył statuetkę dla najlepszego nieanglojęzycznego filmu 2015 roku!
„Jak się tu znalazłem? Nakręciłem czarno-biały film o potrzebie ciszy, wycofania się ze świata i kontemplacji, a teraz jestem tu – w epicentrum hałasu i uwagi świata. Życie jest pełne niespodzianek” – mówił Paweł Pawlikowski, reżyser filmu, podczas odbierania nagrody.

Żaden inny polski akcent podczas gali niestety nie padł.Filmem roku został „Birdman”, który dodatkowo zdobył trzy statuetki w innych kategoriach: najlepsze zdjęcia, reżyser i scenariusz. Niespodzianek więc nie było, ale zawsze miły jest ten jeden, polski akcent.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.