Ostatni dzień Universamu. Ikona Grochowa zamyka drzwi o 16.00

Po 38 latach działalności historia Universamu dobiegła końca. Dzisiaj o 16.00 obsłużony zostanie ostatni klient i sam zostanie zamknięty.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Budynek stał będzie jeszcze do 15 stycznia. W tym czasie zostanie opróżniony z towaru i udostępniony ekipom, które będą nagrywać film dokumentalny.

„Nowy Universam” to dwie, 17-piętrowe, bliźniacze wieże o wysokości ok. 60 metrów połączone ze sobą 9-piętrową, częścią zasadniczą o wysokości 36 metrów. Projekt przewiduje 440 mieszkań oraz 630 miejsc parkingowych: 470 dla mieszkańców oraz 160 ogólnodostępnych. W nowym Universamie znajdzie się także miejsce dla dwóch dotychczasowych neonów oraz fontanny, ochrzczonej przez mieszkańców mianem „panienki”. Trzeci neon trafi do muzeum neonów. Do czasu pełnego uruchomienia sklepu, Społem przeniesie swoją działalność spożywczą na ul. Zagójską oraz przemysłową na ul. Suchodolską. Jak podkreślił Bogusław Różycki, prezes Społem Praga-Południe, w samym tylko obiekcie pracuje ok. 100 osób. Firma nie chce pozbawiać ich zatrudnienia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.