Ostatni weekend z iluminacją. Świąteczny wystrój zniknie 2 lutego

W ten weekend, 30-31 stycznia, warszawiacy będą mieli ostatnią okazję w tym sezonie, aby przejść się ulicami stolicy ozdobionymi świątecznymi lampkami. Piękne dekoracje zostaną wyłączone 2 lutego, aby za rok w okolicach mikołajek znów rozświetlić zimową Warszawę.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

W tym roku spacery ulicami, które ozdabiała iluminacja mogły być wyjątkowe długie, bowiem światełka zostały zamontowane na Starym i Nowym Mieście, na Trakcie Królewskim aż do Wilanowa, na pl. Grzybowskim i ul. Emilii Plater,  na ul. Świętokrzyskiej i na pl. Powstańców Warszawy i Agrykoli, a po prawej stronie na pl. Wileńskim. W wielu miejscach cieszą oczy wolno stojące ozdoby – jak gadający Miś na Rynku Nowego Miasta, lokomotywa na skwerze Hoovera czy jelonki na pl. Na Rozdrożu.

Właściwie jednego wieczoru trudno byłoby zobaczyć te wszystkie miejsca, dlatego co weekend od początku grudnia iluminowane ulice były pełne spacerowiczów. Ostatnią nocą, podczas której dekoracje będą świeciły będzie noc z 1 na 2 lutego.

Wyjątkowo napis „I love Warsaw” na pl. Powstańców będzie świecił do 15 lutego, a spacer po Łazienkach Królewskich wśród świetlnych postaci z czasów „Lalki” Prusa będzie możliwy do 29 lutego.

Dekoracje ozdabiają stolicę już dziewiąty rok. Bogate i kolorowe wzory wykonane są z energooszczędnych lampek LED.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.