"Ostatnia butelka" – NIESAMOWICIE wzruszający dokument producenta wódki [WIDEO]

Historia przedstawiona w tym czterominutowym filmie dokumentalnym to tak naprawdę wzruszająca historia Polski i historia bohatera wojennego. 94-letni Stefan Płażak, ochotnik w Kampanii Wrześniowej, podchorąży AK „Ghandi”, który w czasie wojny pracował w wytwórni monopolu spirytusowego, opowiada swoje losy. Z czasów młodości zachowała mu się ostatnia butelka robionego wtedy alkoholu, którą chciał przekazać producentowi, a więc firmie J.A. Baczewski.

Niewielu wie, że J.A. Baczewski to jeden z najstarszych producentów wódki. Historia firmy sięga aż 1782 roku, a więc czasów zaborów. Przez ponad dwa stulecia Baczewski dostarczał alkohol na stoły królewskie, carskie i prezydenckie. Po II Wojnie Światowej produkcja przeniosła się zagranicę, jednak teraz produkt znów wraca do Polski.

J.A. Baczewski przekazał alkohol do Muzeum Wódki Polskiej w Warszawie, które od końca marca zbiera wszystkie unikatowe eksponaty.

 

 

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]