Ostatnie neony zdjęte z Universamu. Co się z nimi stanie?

Neon „Universam” zdjęto z wielką pompą. Podczas wydarzenia śpiewał chór Grochowski i niejednemu mieszkańcowi zakręciła się w oku łezka. Dzisiaj zdjęto ostatnie dwa z napisami: „Praga Południe” oraz „Społem”. Co stanie się ze wszystkimi neonami?

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

„Są trzy takie napisy Universam 'Grochów'” – mówił Bogusław Różycki, prezes WSS Społem Praga-Południe w wywiadzie, jakim udzielił Warszawie w Pigułce – „Jeden przekazujemy do muzeum neonów na ekspozycję na stałe. Drugi neon tez tam przekażemy z prośbą o przechowanie. Ponieważ nie mają za dużo miejsca. Trzeci neon umieścimy w naszych magazynach, bo przeanalizowaliśmy sprawę, że demontaż, później ponowny montaż i przechowanie mogą uszkodzić niektóre elementy. Lepiej mieć w zapasie oryginał i postarać się, żeby oryginał tego neonu wrócił na elewację. Neony Społem i Praga Południe też przechowamy i tu gdzie będzie można to umieścimy.”

Cienkie neony rurkowe, które okazały budynek zostaną zdemontowane i zutylizowane. Dla mieszkańców najważniejsze jest jednak, że duże neony, które towarzyszyły im codziennie do pracy i domu, za dwa lata powrócą.

Fot. Warszawa w Pigułce


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.