OSTRZEŻENIE dla mieszkańców Konstancina i okolic Warszawy!

Przed chwilą pisaliśmy o poszukiwaniach pytona nad Wisłą. Organizacje prozwierzęce napisały do nas, by jeszcze raz ostrzec wszystkich mieszkańców, że zagrożenie jest jak najbardziej realne. Gad długo nie jadł, jest agresywny i niebezpieczny! POWSTRZYMAJCIE SIĘ OD SPACERÓW W TAMTYM REJONIE!

W dniu 07/07/2018 Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt Animal Rescue Poland otrzymała zgłoszenie o znalezieniu wylinki węża pow. 2 metrów.

Patrol pojechał pod wskazane miejsce nad Wisłą na wysokości miejscowości Gassy i Cieciszew . Na miejscu znaleziono wskazaną wylinkę a po dokładniejszym obszukaniu terenu znaleziono w wysokich trawach drugą jej części. Zmierzona wylinka miała bez głowy długość 5.30 metra a obwód około 50 cm.

Ekspert określił ją jako wylinkę dorosłego Pytona Tygrysiego. Wylinka jest świeża więc wąż jest wygłodniały i może być agresywny. Służba Ochrony i Ratownictwa Zwierząt powiadomiła lokalne służby oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Istnieje możliwość, że jest to bezmyślny dowcip hodowcy węży, który podrzucił wylinkę swojego pupila nad brzeg Wisły. Do czasu potwierdzenia tego scenariusza zakładamy, iż zagrożenie jest realne i podejmujemy codzienne próby znalezienia węża. Nasz samochód interwencyjny nie nadaje się na tereny tak trudne jak brzegi Wisły dlatego w dniu wczorajszym z pomocą musiało nam przyjść koło łowieckie „Szarak” i wyciągnąć nasz zakopany samochód, za co bardzo dziękujemy.

Prosimy wszystkich o powstrzymanie się przed spacerowaniem i spaniem pod chmurką w tych okolicach oraz baczne obserwowanie okolicy. Zagrożone atakiem są głównie dzieci oraz zwierzęta domowe. Wszystkie osoby, które natkną się na węża, jego wylinkę lub mają informację o pochodzeniu wylinki proszone są o kontakt pod numerem 223506691 lub 792112 222. Jeśli zgłosi się osoba i przyzna do podłożenia wylinki to gwarantujemy brak konsekwencji na tym etapie poszukiwań. Po zaangażowaniu się w akcję poszukiwawczą pozostałych służb sytuacja ulegnie zmianie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.