Oto plan na czwartą falę. Adam Niedzielski ogłasza co ze szkołami

Adam Niedzielski zadeklarował raz jeszcze, że rząd nie chce wprowadzać lockdownu. Obecnie obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone. Minister wyjaśnia jaki jest dalszy plan.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia Adam Niedzielski w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” wyjaśnił, że trendy na tę falę są odmienne niż w poprzedniej.

Nowych obostrzeń na razie nie będzie. Szef resortu zdrowia podkreślił, że nie ma obaw, co do funkcjonowania szkół i na pewno nie zostaną one zamknięte. Dodał jednak, że należy przestrzegać zasad dyscypliny, takich, jak maseczki i dystans społeczny.

Adam Niedzielski przyznał również, że najgorsza sytuacja panuje na wschodzie kraju. Jest monitorowana pod kątem liczby zakażeń na 10 tys. osób oraz zaszczepieni. – Według tych parametrów mamy ok. dziewięciu powiatów, które mogłyby być w strefie żółtej i jeden w czerwonej. Ale to za mało w skali krajowej, żeby wprowadzać rozwiązanie, które miałoby charakter systemowy – powiedział szef resortu w rozmowie z dziennikarzami „DGP”.

Tymczasem liczba przypadków rośnie. Nie są znane jeszcze szczegóły z ostatniej doby, ale wszystko wygląda na to, że kolejna granica zostanie przekroczona. Tak wynika ze słów wiceministra Waldemara Kraski.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c