Otrzymanie szpiku równie prawdopodobne jak wygrana w lotka. Pomóż pacjentom i przyjdź do Wola Parku

21 i 22 maja w Wola Parku przy hipermarkecie Auchan będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca komórek macierzystych krwi i szpiku. Wydarzenie dedykowane jest małej Gabrysi i innym pacjentom dotkniętym chorobą nowotworową. Rejestracja nie boli, jest darmowa, a może uratować życie.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego dawcy niespokrewnionego dla pacjenta jest bardzo niskie. Wynosi zaledwie od 1:20000 do 1:kilku milionów. Im więcej potencjalnych dawców zarejestruje się w bazie, tym większa szansa na uratowanie życia chorym na raka krwi.

Organizatorem akcji jest Fundacja DKMS. Wolontariusze Fundacji będą czekać w Wola Parku na osoby zainteresowane pomocą przy hipermarkecie Auchan od godziny 10:00 do godziny 18:00. Podczas akcji, każda zdrowa osoba między 18 a 55 rokiem życia będzie mogła zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Badanie jest bezpłatne, bezbolesne i trwa tylko chwilę. Dzięki niemu istnieje szansa na podarowanie komuś nowego życia.

W Fundacji DKMS do tej pory zarejestrowało się blisko 900 tysięcy potencjalnych dawców, a ponad 1,5 tysiąca oddało szpik ratując tym samym chorym życie. Warto przyjść i stać się dla kogoś bohaterem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c