Owsiak apeluje: „tylko politycy mogą to zrobić”

Jerzy Owsiak na dzisiejszej konferencji zaapelował do polityków o zmiany w prawie, ale także o to, by dawali przykład. „Tylko politycy mogą to zrobić” – podkreśla szef WOŚP.

Fot. Facebook

„Nie chce mi się mieszać w politykę. Naprawdę robimy wszystko żeby unikać tej polityki. Samo zbieranie pieniędzy już jest polityką i staram się mieć język przycięty” – zaczął Jurek Owsiak.

„Bądźmy wszyscy bez względu na przynależność polityczną przeciwko temu językowi pogardy językowi nienawiści. Pan premier Morawiecki też powiedział to bardzo wyraźnie i panie premierze trzymamy pana za słowo, to pan ma na to wpływ największy jako premier tego kraju żeby nie pozwalać nawet na słowo które będzie słowem nienawiści.

To wy posłowie macie prawo o tym mówić najwięcej i przerywać każde przemówienie który jest przesiąknięte słowami nienawiści i pogardy. My Polacy jesteśmy obserwatorami tego wszystkiego. To wy politycy wszystkich opcji teraz musicie zrobić coś co będzie prawdziwe, a my Polacy na to patrzymy.

Możecie mówić, opowiadać różne słodkie słowa, ale to teraz jest rzecz najprostsza jaka może być. Trudno jest podejmować decyzje, ustawy trudno jest nieraz głosować, trudno się o pewne rzeczy spierać, ale łatwo jest i bardzo prostym będzie nie używać mowy nienawiści na swoich (profilach) panie i panowie. Nie piszcie rzeczy które są językiem pogardy, nie obrażajcie ludzi, nie napędzajcie tej spirali która później zaczyna się rozkręcać” – apeluje Jerzy Owsiak.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.