Pałac podświetlony na niebiesko. Trzaskowski wyjaśnia, post błyskawicznie rozchodzi się po sieci

Pałac Kultury podświetlony jest na niebiesko. Prezydent Rafał Trzaskowski wyjaśnia dlaczego tak się stało. Jest post zdobywa mnóstwo reakcji i jest szeroko udostępniany.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

„Dziś podświetlimy Pałac Kultury i Nauki na niebiesko, aby podkreślić, jak mocno Miasto Stołeczne Warszawa i cała Polska są związane z Unią Europejską” – pisze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

„16 lat naszego członkostwa w Unii Europejskiej to historia wielkiego sukcesu naszego i naszych partnerów. 16 lat pracy i wysiłków wielu ludzi, którzy swoim zaangażowaniem i doświadczeniem przyczynili się do tak szybkiego rozwoju naszego kraju w ciągu tych kilkunastu lat. I w końcu 16 lat ogromnej szansy dla wszystkich mieszkańców miast, miasteczek i wsi. Szansy na cywilizacyjny skok do przodu.

Dzięki środkom unijnym Warszawa – tak jak cała Polska – wypiękniała i przyspieszyła swoją modernizację. W stolicy, jak nigdzie indziej, widać ten ogromny krok, który postawiliśmy dzięki wsparciu UE: w szybkim tempie rozbudowująca się II linia metra, nowe, ekologiczne autobusy i tramwaje komunikacji miejskiej, uwielbiane przez warszawiaków bulwary wiślane, bijące rekordy odwiedzin Centrum Nauki Kopernik, rewitalizacja Pragi, nowe oblicza stołecznych parków, powiększająca sieć dróg rowerowych i wiele innych inwestycji, na które od 2004 roku Warszawa otrzymała z Unii aż 18 mld zł. I chociaż przed nami jeszcze wiele pracy (i dobrze!) nie da się ukryć, że to dzięki tej współpracy i wsparciu, stolica dziś to prawdziwa europejska i nowoczesna metropolia. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że to dopiero początek naszej wspólnej historii. Warszawa jest i będzie w Unii Europejskiej, a Unia – w Warszawie”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c