Pamiętacie „Tęczowy Music Box”? Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia uczestniczek przez Krzysztofa Sadowskiego

Od kliku dni pojawiają się zarzuty pod adresem Krzysztofa Sadowskiego, jakoby miał on dopuścić się gwałtu na uczestniczkach, które nie miały ukończonych 15 lat. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska jest śledztwo w tej sprawie.

By Henryk Kotowski – Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=30074910

 

„Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie zgwałcenia w latach 1997-1999r. w Warszawie dwóch małoletnich pokrzywdzonych, które w momencie popełnienia czynów na ich szkodę, nie miały ukończonego 15. roku życia. Postępowanie zostało zainicjowane zawiadomieniami dwóch kobiet” – powiedziała Wirtualnej Polsce Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Kim jest Krzysztof Sadowski?
Krzysztof Sadowski urodził się 15 grudnia 1936 w Warszawie, to polski pianista, organista i kompozytor jazzowy. Jego największe przeboje: „To nie grzech”, „Spacer przy księżycu”, „Ten nasz zwyczajny świat” oraz „Wiatr, wiosenny gitarzysta”.

Debiutował w połowie lat 50. XX w. W 1957 założył zespół Modern Combo. Współpracował z czołowymi polskimi jazzmanami, m.in. Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Andrzejem Kurylewiczem oraz zespołami i solistami z kręgu rocka i popu (Czerwono-Czarni, Jerzy Grunwald, Józef Skrzek). Koncertował w kraju i za granicą. W latach 1963–1966 lider Bossa Nova Combo. W 1968 rozpoczął grę na organach i elektronicznych instrumentach klawiszowych, tworząc Grupę Organową Krzysztofa Sadowskiego, z którą dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia oraz rejestracji płytowych. Współpracował z TVP – realizował programy telewizyjne popularyzujące muzyczną klasykę w rozrywkowej formie oraz własne recitale (m.in. Swing Party, K. Sadowski i jego goście oraz Muzyka na 200V).

Występował i nagrywał ze Studiem Jazzowym Polskiego Radia, Big Bandem Stodoła, Big Bandem Wrocław, grupą Novi Singers, Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańką. Prowadził Warsztaty Jazzowe w Chodzieży i Puławach oraz kawiarnię muzyczną Pod Kurantem w Warszawie. Jest kompozytorem muzyki filmowej oraz piosenek dla Marii Koterbskiej, Danuty Rinn, córki Marii, Ireny Santor, Katarzyny Sobczyk, Liliany Urbańskiej, Violetty Villas, Wandy Warskiej.

W latach 90. XX w. prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego.

W sierpniu 2019 w mediach pojawiły się informacje o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich dziewczynek przez muzyka, o co oskarżył go dziennikarz śledczy Mariusz Zielke


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.