Papież wypowiedział się o kryzysie na polsko-białoruskiej granicy

Podczas modlitwy Anioł Pański papież Franciszek wypowiedział się o sytuacji migrantów. Po raz pierwszy zwrócił uwagę na kryzys na polsko-białoruskiej granicy. Miał też apel do władz.

Fot. Shutterstock

Odczuwam ból z powodu wiadomości o sytuacjach w jakich się znajdują, o tych, którzy zginęli w kanale La Manche, na granicy Białorusi, wielu z nich to dzieci; o tych, którzy toną w Morzu Śródziemnym. Tak wiele bólu myśląc o nich – mówił papież – Także o tych odsyłanych na północ Afryki, zostają pojmani przez przemytników i zamieniani w niewolników. Kobiety są sprzedawane, mężczyźni torturowani. Są też tacy, którzy w tym tygodniu próbowali przeprawić się przez Morze Śródziemne, szukając ziemi dobrobytu, a zamiast tego znajdując grób – powiedział.

Zaapelował też do władz prosząc „aby wyrozumiałość i dialog przeważyły wreszcie nad wszelkim rodzajem instrumentalnego wykorzystania” i by szanować człowieczeństwo migrantów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c