„Papuga desperatka” siedziała na torach kolejowych

Papuga nierozłączka, która uciekła komuś z domu, ukryła się na torowisku na Ochocie. Wystraszoną uratowali strażnicy miejscy z Ekopatrolu.

Straż Miejska / Ekopatrol

 

Kobieta przechodząca 24 kwietnia po południu ul. Grójecką zauważyła na torowisku… papugę. Ptak najpierw kręcił się w pobliżu rosnącego obok krzewu, a potem usiadł na jednym z torów. O skrzydlatym desperacie powiadomiony został Ekopatrol.

„Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 17.00. Odnaleźliśmy papugę ‚przytuloną’ do jednej z szyn. Była bardzo wystraszona. Łatwo dała się odłowić. Nie otwierała jednego oczka. Być może zaatakowały ją inne ptaki” – mówi mł. str. Marcin Dobrowolski z Ekopatrolu, który wraz z kolegą zaopiekował się papugą.

Ptak został przewieziony do siedziby Ekopatrolu, gdzie został przez strażników miejskich nakarmiony. Rano papugę przewieziono do Ptasiego Azylu w stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Źródło: Straż Miejska / Ekopatrol

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.