Parki, osiedla i centrum techniki – tak będzie na Odolanach! [WIDEO]

Parki, osiedla i centrum techniki – to nowy pomysł na zagospodarowanie gruntów należących do PKP S.A. na warszawskich Odolanach. Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy spółka Xcity Investment przedstawiła szczegóły koncepcji dla tego terenu.

Plany zagospodarowania obejmują 160 ha gruntów, położonych na styku czterech dzielnic. Odnowiony i zrewitalizowany teren będzie doskonałym miejscem do odpoczynku i rekreacji dla mieszkańców Warszawy i turystów. Jedną z głównych atrakcji na Odolanach stanowić będzie Stacja Muzeum – nowe centrum techniki i komunikacji, które powstanie na terenie o powierzchni 27 ha. Jeszcze większy teren – 31 ha – spółka Xcity Investment planuje przeznaczyć pod parki i zielone przestrzenie. Natomiast na 64 ha powstanie nowe osiedle. Zgodnie w planami spółki na Odolanach powstanie również centrum rozrywkowo-rekreacyjne. Liczne drogi oraz bliskość do stacji kolejowych sprawiają, że teren będzie bardzo dobrze skomunikowany z pozostałą częścią miasta. Podróż pociągiem do Centrum zajmie tylko 5 minut.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.