Paweł Kukiz apeluje do prezydenta w sprawie uhonorowania bohaterskiej postawy kierowcy tira w Berlinie

„Panie Prezydencie, czy ś.p. Łukasz Urban, który próbował powstrzymać terrorystów i w związku z tym poniósł śmierć nie powinien zostać uhonorowany?” – napisał na swoim facebookowym  profilu Paweł Kukiz

Niemieckie media przedstawiły raport, z którego wynika, że Polak, kierowca ciężarówki, którą terroryści wykorzystali by wjechać w jarmark świąteczny i zabić szykujących się na święta ludzi, walczył, by powstrzymać zamachowców. Niemieccy internauci chcą po ujawnieniu tych informacji postawić mu pomnik.

Gazety tj. „Bild” czy „Die Welt” opublikowały wyniki sekcji zwłok polskiego kierowcy, Łukasza Urbana. Z informacji przekazanych przez niemieckich dziennikarzy wynika, że Polak poniósł śmierć na miejscu zamachu. Obrażenia na jego ciele wskazują, że robił wszystko, by powstrzymać terrorystów.

Osoba zbliżona do śledztwa, podaje, że ustalenia niemieckiej wskazują na to, że w kabinie ciężarówki wywiązała się walka. Polak zorientował się po co potrzebna jest ciężarówka walczył, by zginęło jak najmniej niewinnych ludzi. Łukaszowi Urbanowi udało się zranić terrorystę. Świadczy o tym krew należącą do kogoś innego niż polski kierowca. Złapał za kierownicę, by ocalić ludzi na jarmarku świątecznym. Wtedy w odwecie został ugodzony nożem, a następnie zastrzelony z pistoletu.

Copyright © 2016 warszawawpigulce.pl Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.