Pekin został zabezpieczony na zimę

W ciągu tygodnia zabezpieczono Kamienicę na ul. Złotej 83 na zimę. Wykonano zadaszenie, wzmocnienie więźby dachowej, solidne zamknięcie przejazdu bramnego, wzmocnienie spękań murów przy gzymsie. Dalsze prace zabezpieczające, polegające m.in. na osuszaniu budynku zawilgoconego wskutek akcji gaśniczej, będą kontynuowane w najbliższym czasie – informuje Stołeczny Konserwator Zabytków.

Fot. Stołeczny Konserwator Zabytków

Fot. Stołeczny Konserwator Zabytków

Zabezpieczenia dokonano po pożarze, który wybuchł 15 listopada. Spalił się fragment dachu na budynkiem głównym. Nie ustalono jeszcze, czy mieliśmy tu do czynienia z zaprószeniem ognia, czy celowym podpaleniem. Już następnego dnia po pożarze Stołeczny Konserwator powiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, a także zobligował inwestora do wykonania jak najszybciej prac zabezpieczających. We wtorek 17 listopada odbyły się oględziny na miejscu, które pozwoliły ustalić kolejność najpilniejszych robót.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.