Phil Collins zaśpiewa w Warszawie! Już niedługo!

Phil Collins miał odejść na emeryturę. Jednak, zupełnie, jak Elton John, postanowił wrócić na scenę i rusza w trasę koncertową. W Warszawie wystąpi już 26 czerwca.

Fot. pexcornel z Catalonia – Flickr, CC BY 2.0.

Artysta ma na swoim koncie ponad 100 milionów sprzedanych krążków. Jest autorem takich hitów, jak „Another Day in Paradise”, „In the Air Tonight”, „One More Night” czy „Don’t Let Him Steal Your Heart Away”.

W przemyśle filmowym Collins zajmował się głównie muzyką. Cztery z jego siedmiu piosenek numer jeden na amerykańskich listach przebojów to utwory z soundtracków. Praca przy disneyowskim filmie Tarzan przyniosła mu Oscara, uzyskał również trzy nominacje za inne piosenki filmowe.

Zdobył wiele nagród i nominacji. Zdobył Grammy w kilku kategoriach m.in. Wokalista roku (1985), Album roku za No Jacket Required (1985) czy Nagranie roku za Another Day in Paradise (1989).

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.