Pijany kierowca zakończył rajd na ogrodzeniu i słupie. Próbował uciec z miejsca zdarzenia

Stołeczni wywiadowcy zatrzymali 22-latka, podejrzanego o prowadzenie bmw „na podwójnym gazie”. Mężczyzna zakończył swoją jazdę na ogrodzeniu oraz słupie energetycznym na jednej z posesji w Legionowie i próbował uciec z miejsca zdarzenia.

Fot. KSP

Wczoraj, kilkanaście minut po 21.00 bmw uderzyło w płot oraz słup energetyczny na posesji przy jednym ze skrzyżowań w Legionowie. Samochodem kierował młody mężczyzna, który usiłował oddalić się z miejsca zdarzania. Został ujęty przez dwóch świadków niebezpiecznej jazdy, którzy zorientowali się, że kierowca bmw był nietrzeźwy i nie pozwolili mu odejść do czasu przyjazdu Policji.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, dyżurny legionowskiej komendy natychmiast pod wskazany adres wysłał pierwszy, nieobarczony innymi czynnościami patrol. Na miejsce dotarli stołeczni wywiadowcy, którzy tej nocy wspomagali legionowskich policjantów w utrzymaniu bezpieczeństwa w Legionowie.

Funkcjonariusze  ustalili, że kierujący bmw to 22-letni Wojciech W. Policjanci upewnili się, że mężczyzna nie odniósł obrażeń ciała zagrażających jego zdrowiu i przystąpili do standardowych działań.

Wywiadowcy wyczuwali od 22-latka silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 2 promile w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali Wojciecha W. i odebrali mu prawo jazdy. Na miejscu zdarzenia pozostali policjanci z legionowskiej drogówki, którzy procesowo zabezpieczyli teren. Zatrzymany 22-latek trafił do  aresztu w legionowskiej komendzie.

Śledczy z dochodzeniówki analizują wszystkie okoliczności zdarzenia. Wojciech W. po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.