Picie alkoholu nad Wisłą jednak legalne? Zgodnie z pismem z Urzędu Miasta – TAK![ZDJĘCIE]

Zgodnie z pismem przesłanym przez Urząd Miasta st. Warszawy nie istnieją żadne uchwały Rady Miasta zakazujące spożywania alkoholu poza miejscami, w których spożywania zakazuje ustawa (m.in. ulice, parki i place).

Fot. Facebook/Legalnie nad Wisłą

Fot. Facebook/Legalnie nad Wisłą

Fot. Facebook/Legalnie nad Wisłą

Fot. Facebook/Legalnie nad Wisłą

„Już 5 kwietnia br. o godz. 10:30 w sali P22 rozprawa podczas której Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieście zajmie się sprawą spożywania alkoholu nad brzegiem Wisły w Warszawie. Spożywającym jest Marek Tatała, założyciel „Legalnie nad Wisłą”, ekonomista, komentator wydarzeń polityczno-gospodarczych, zawodowo związany z sektorem organizacji pozarządowych (fundaca Forum Obywatelskiego Rozwoju – FOR). Oskarżycielem jest warszawska policja.

Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zakazuje się spożywania alkoholu na ulicach, w parkach i na placach. W ustawie nie ma mowy o brzegu rzeki. Takim brzegiem są betonowe schody nad Wisłą w Warszawie, oficjalnie część śródlądowych wód powierzchniowych. Czy schody te są ulicą? Zdaniem Marka Tatały i „Legalnie nad Wisłą” nie, co potwierdza szereg dowodów. Więcej o akcji „Legalnie nad Wisłą” m.in. na stronie: http://www.marektatala.pl/2015/07/06/legalnie-nad-wisla-na-obu-jej-brzegach/

Podczas pierwszej rozprawy Marek Tatała złożył obszerne wyjaśnienia. Na rozprawie nie stawił się oskarżyciel ani, pomimo obowiązkowej obecności, świadkowie (dwóch funkcjonariuszy policji z Komendy Rejonowej Warszawa Śródmieście). Poza tym sąd wystąpił do Urzędu Miasta i innych instytcji o dodatkowe dokumenty. Więcej o pierwszej rozprawie:” – czytamy w linku załączonym do pisma


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c