Pieniądze ze sprzedaży foteli z Kongresowej przekazane na szczytny cel

Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas wizyty w Ognisku „Praga” przy ul. Środkowej, przekazała czek na sumę ponad 71 tys. zł , która została wylicytowana na aukcji foteli z remontowanej Sali Kongresowej PKiN.

Fot.  Fot. E.Lach / UM Warszawa

Fot. Fot. E.Lach / UM Warszawa

Wiem, że codziennie korzystacie z tego miejsca po szkole, a rano przychodzą tutaj rodzice z maluchami. A w wakacje była tu Warszawska Strefa Rodziny.” – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz –  „Dlatego też zaproponowałam, aby pieniądze z licytacji foteli i krzeseł z Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki trafiły właśnie do tego miejsca. Przez 60 lat te fotele służyły setkom tysięcy widzów podczas największych koncertów, wydarzeń kulturalnych i politycznych. Były świadkami występów największych gwiazd i naszej najnowszej historii. Dziś pieniądze z ich licytacji wspomogą wasze Ognisko”.

Dzieci oprowadziły gości po ośrodku, a Prezydent Warszawy wręczyły własnoręcznie wykonany zielnik, jaki stworzyły podczas kolonii dofinansowanych przez m.st. Warszawę.

Kwota z aukcji – 71 760 zł. Aukcja foteli i krzeseł z Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki odbyła się w lipcu br. w ramach obchodów 60-lecia PKiN. Sprzedanych zostało 76 zestawów foteli i krzeseł, z których najwyższa wylicytowana kwota to aż 2 630 zł.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.