Pierwsi uchodźcy trafią pod Warszawę już w marcu

„Pierwsi azylanci, według wstępnych ustaleń do 65 osób z Grecji i do 35 z Włoch, przyleci do Polski prawdopodobnie w marcu. (…) Zostaną zakwaterowani do ośrodka w Dębaku k. Warszawy” – mówi PAP szef Urzędu do Spraw Cudzoziemców Rafał Rogala.

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Uchodźcy. Fot. Shutterstock

Przez następone dwa lata zostanie relokowanych 160 tys. osób. z Grecji oraz Włoch. Polska ma przyjać 7 000 osób w ciągu dwóch lat, a 400 osób jeszcze w tym roku.

Jak mówi Rafał Rogala w rozmowie z PAP, zgodnie z ustaleniami w ramach UE z połowy grudnia zeszłego roku pierwsze osoby mają być przyjęte w terminie nie dłuższym niż trzy i pół miesiąca. Na początku będzie to jednak tylko 100 osób.

„Jeśli chodzi o Grecję, to wszystkie wnioski zostały już wypełnione. W głównej mierze są to Syryjczycy, Irakijczycy, Erytrejczycy oraz obywatele Jemenu – przede wszystkim rodziny. W przypadku Włoch zgłoszono już kilkanaście osób, głównie samotnych mężczyzn pochodzących z Erytrei” – powiedział szef UdSC.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.