Pierwsze w Warszawie aktywne przejście już działa!

Na ulicy Kondratowicza działa już tzw. aktywne przejście dla pieszych. Ostrzega ono kierowców o zbliżaniu się pieszego do pasów.

Na stronie Zarządu Dróg Miejskich czytamy:

„System zamontowaliśmy przed weekendem na pasach pomiędzy ulicami Chodecką i Łabiszyńską. Składa się on z czujników ruchu, punktowych elementów odblaskowych, biało-czerwonych pasów, znaków drogowych z lampami LED i nawierzchni antypoślizgowej.

Co ważne, wszystkie te elementy aktywują się tylko w momencie, gdy do przejścia zbliża się pieszy. Dzięki temu kierowca odpowiednio wcześnie otrzymuje sygnał, że w rejonie pasów coś się dzieje.

Koszt wybudowania aktywnego przejścia w pełnym wyposażeniu to ok. 60 tys. zł. To znacznie mniej, niż wybudowanie sygnalizacji świetlnej. Zastosowane na ulicy Kondratowicza rozwiązanie jest pilotażem. Jeżeli się sprawdzi, planujemy zastosowanie go także w innych lokalizacjach.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c