Pierwszy region spełnił wymagania żółtej strefy

Rząd nie przedstawił jeszcze planu obostrzeń, jednak kryteria żółtych i czerwonych stref zostały określone. Jest już jeden powiat, który może być żółtą strefą.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister Niedzielski zapowiedział, że rząd pomyśli nad wprowadzeniem obostrzeń, kiedy liczba zakażeń osiągnie co najmniej tysiąc dziennie. Liczba nowych przypadków systematycznie rośnie i według statystyk we wtorek potwierdzono już 882 zakażenia przy 42,3 tys. testów.

W pierwszej kolejności obostrzeniami zostaną objęte powiaty, gdzie na 10 tys. mieszkańców pojawi się 12 przypadków. Dodatkowym kryterium ma być wyszczepialność. Jeżeli powiat przekroczy średnią, wtedy obostrzenia „schodzą” o oczko niżej. Powiat czerwony jest żółtym, a żółty pozostaje zielonym. Chodzi o to, że zaszczepieni najczęściej nie trafiają z powodu Covid-19 do szpitala, bo mają przechodzić go łagodniej.

Tymczasem Łęczna w woj. lubelskim (miasto oraz powiat łęczyński) spełnia już kryteria żółtego powiatu. Adam Niedzielski podczas niedawnej konferencji prasowej mówił, że najgorsza sytuacja jest w woj. lubelskim: „Jest to 5 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Dalej są woj. podlaskie, zachodniopomorskie, podkarpackie. W lubelskim odsetek pozytywnych testów wynosi 5 proc.” – podsumował szef resortu zdrowia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c