Piesza masa krytyczna może sparaliżować w poniedziałek Warszawę! Przejdą jedną z najważniejszych arterii

W poniedziałek, 21 września o godzinie 12.00 na ul. Puławskiej odbędzie się piesza masa krytyczna. Biorąc pod uwagę, że ul. Puławska jest jedną z najdłuższych i jedną z najbardziej newralgicznych arterii komunikacyjnych w stolicy, musimy liczyć się z ogromnymi utrudnieniami.

„Trwa pandemia koronawirusa. Pokażemy za pomocą rekwizytów, że zalecanego dystansowania społecznego nie da się dziś na ul. Puławskiej utrzymać. Co więcej, na chodniku często brakuje nawet przepisowego 1,5 m przestrzeni dla pieszych. Mimo śródmiejskiego charakteru ulicy, jej odcinek mokotowski (ul. Dolna – Pl. Unii Lubelskiej) podporządkowany jest samochodom” – pisze Miasto Jest Nasze.

„O zmiany w tej części ul. Puławskiej mieszkańcy zabiegają od lat!

Spotykamy się na ul. Dworkowej 9. Przejdziemy do Pl. Unii Lubelskiej pokazując, ile potrzeba miejsca, by wygodnie przejść się chodnikiem na ul. Puławskiej” – informują pomysłodawcy akcji.

Organizatorami akcji są: Piesza Polska, Piesza Masa Krytyczna, Miasto Jest Nasze.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c