Pigułka na dzień dobry: 27 lutego

calendar-2-786x305

Dzień dobry Warszawo!
Jest piątek, weekendu początek, 27 lutego. W Warszawie panują jeszcze zamglenia, ale jest całkiem ciepło. W tej chwili 5 stopni celsjusza, maksymalnie 8. Pochmurno, ale padać nie powinno. Tego dnia w 1861 roku 5 osób zginęło podczas manifestacji patriotycznej w Warszawie, stłumionej przez rosyjskie wojsko. W 1916 Józef Piłsudski powrócił do wyznania rzymskokatolickiego – urodził się się w wierze rzymskokatolickiej, ale później przeszedł na protestantyzm.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Rosja domaga się wyjaśnień ws. pomnika „czterech śpiących”, pokazywaliśmy film Financial Times o Warszawie i nowo powstałe oceanarium na Stadionie Narodowym. Ostrzegaliśmy ponadto o telefonicznych wyłudzaczach, informowaliśmy o utrudnieniach po wypadku, wywiadzie Ministra Marka Sawickiego z samym sobą oraz o tym, że druga linia metra powinna ruszyć w połowie marca.

Bądźcie z nami, bo dzisiaj też mamy dla Was masę informacji, nowości i ciekawostek! Miłego dnia!

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.