Pijani kontrolerzy przy Dworcu Wileńskim? [WIDEO]

Wczoraj wieczorem na naszą skrzynkę przyszło nagranie przedstawiające dwóch mężczyzn, jak pisze Czytelnik kontrolerów biletów. Na nagraniu widać jak przynajmniej jeden z nich ma problemy z utrzymaniem równowagi.

W rozmowie z Czytelnikiem zauważyliśmy, że mężczyźni mogli być już po pracy, jedynie ubrani w strój służbowy. Czytelnik pisze, że widział jak o 19:15 wysiadali na przystanku przy Dworcu Wileńskim z autobusu 190.

Nagranie prześlemy do ZTM z prośbą o komentarz w tej sprawie.

[AKTUALIZACJA] Mamy odpowiedź ZTM w tej sprawie:

„Przedstawieni na filmie panowie są zatrudnieni w firmie Cursor, która na zlecenie Zarządu Transportu Miejskiego prowadzi kontrole biletów w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Obecnie na terenie aglomeracji warszawskiej pracuje ok. 160 kontrolerów biletów. Korzystamy z usług ok. 40 pracowników firmy Cursor. Sfilmowani kontrolerzy pracę skończyli ok. godz. 15.30. Na filmie są więc po pracy, nie prowadzili kontroli biletów. Wyjaśnili, że wracali z prywatnego spotkania. Ubiór służbowy kontrolera (o tej porze roku) to biała koszula i grafitowe spodnie, zatem niczym nie różni się od ubrania powszechnie używanego. Kontroler wykonując obowiązki służbowe ma przede wszystkim w widocznym miejscu umieszczony identyfikator kontrolera, posiada też urządzenie kontrolerskie. Na filmie nie widać tych elementów, które mogły by świadczyć, iż są to pijani kontrolerzy w pracy”.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.