Pijany do nieprzytomności 15-latek trafił do szpitala. Zarzuty dla ekspedientki

Nieprzytomny 15-latek trafił do szpitala. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast ustalili sklep i dane ekspedientki, która sprzedała nieletniemu alkohol. 43-latka usłyszała zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

Otwoccy policjanci na co dzień zajmujący się problematyką nieletnich zostali poinformowani, że do szpitala trafił nieprzytomny 15-latek, który ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności zdarzenia z udziałem nieletniego. Jak wstępnie ustalili, 15-latek sam bez żadnego problemu kupił alkohol w jednym ze sklepów na terenie Józefowa i od razu go spożył. Wówczas policjanci przesłuchali świadka i sporządzili niezbędną dokumentację.

Następnie policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie w ramach prowadzonego postępowania ustalili, kto dokładnie i w którym sklepie sprzedał małoletniej osobie alkohol. Podejrzaną okazała się 43-letnia ekspedientka, której funkcjonariusze przedstawili zarzut dotyczący rozpijania małoletniego. Kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Za to przestępstwo grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi o negatywnych skutkach spożywania alkoholu. Picie sporych ilości alkoholu w młodym wieku może mieć poważne konsekwencje.

Autor: mł. asp. Paulina Harabin/ea


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.