Pijany kierowca, który zabił dwie osoby na Marszałkowskiej aresztowany na trzy miesiące

„Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące” – poinformował nas Przemysław Nowak, Rzecznik Prokuratury Okręgowej po rozprawie. Mężczyzna pozostanie więc w areszcie zapewne do ogłoszenia wyroku. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Fot. Krzysztof Wojciewski /  nawokandzie.ms.gov.pl

Fot. Krzysztof Wojciewski / nawokandzie.ms.gov.pl

„Kierowca usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym będąc pod wpływem alkoholu oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Jest to czym zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności. Przyznał się do popełnienia tego czynu, złożył wyjaśnienia” – mówił w rozmowie z Warszawą w Pigułce Przemysław Nowak rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Do wypadku doszło po godz. 1.00. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w wiatę przystankową, potrącając dwie osoby. Pomimo reanimacji, poszkodowani zmarli. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Policja znalazła go w mieszkaniu. W chwili zatrzymania miał ponad 1,6 promila we krwi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.