Pijany Ukrainiec zadał cios nożem w brzuch

Wczoraj sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec obywatela Ukrainy. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Jak wynika z ustaleń policjantów, 33-latek zadał znajomemu cios nożem w brzuch. Pokrzywdzony w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala, gdzie cały czas przebywa. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Po północy dyżurny komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu z użyciem noża. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam zastali pokrzywdzonego z raną kłutą brzucha oraz udzielającego mu pomocy mężczyznę.

Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do udzielania pierwszej pomocy pokrzywdzonemu. Po chwili na miejsce dojechał zespół pogotowia ratunkowego, który w stanie ciężkim przetransportował 24-latka do szpitala.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili wstępne okoliczności zdarzenia. Pod nadzorem prokuratora wykonali na miejscu czynności procesowe, a technik kryminalistyki zabezpieczył ślady. Policjanci do wyjaśnienia tej sprawy zatrzymali łącznie czterech mężczyzn, którzy wspólnie przebywali w budynku. Wszyscy byli nietrzeźwi. Mieli od blisko 2 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani. Jak się okazało, pokrzywdzony został zaatakowany przez 33-letniego współlokatora po tym, gdy między mężczyznami doszło do sprzeczki.

Prokurator przedstawił obywatelowi Ukrainy zarzut usiłowania zabójstwa. Wczoraj sąd poparł wniosek prokuratora i zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.