Pilne! Premier Słowacji postrzelony!

Robert Fico, premier Słowacji, został postrzelony po posiedzeniu rządu w miejscowości Handlova. Zdarzenie to miało miejsce przed miejscowym Domem Kultury, gdzie odbywało się posiedzenie.

Fot. Obraz zaprojektowany przez Warszawa w Pigułce wygenerowany w DALL·E 3.

Reuters podaje, że świadkowie relacjonowali, że słyszeli kilka strzałów, a na miejscu zdarzenia zatrzymano mężczyznę przez policję. Informacje na temat stanu zdrowia Fico oraz motywów sprawcy są w dalszym ciągu niejasne, a sytuacja rozwija się dynamicznie.

Szczegóły dotyczące tego zdarzenia są aktualizowane na bieżąco, a śledztwo w tej sprawie jest prowadzone przez słowackie organy ścigania.

Jest już pierwszy komentarz Prezydenta Słowacji. Zuzana Caputova powiedziała o „brutalnym ataku” na premiera. Życzy mu powrotu do zdrowia. Wiadomo, że szef rządu został przewieziony do szpitala, ale stan jego zdrowia nie jest znany.

[AKTUALIZACJA] Budynek został otoczony policyjnym kordonem. Wszyscy przebywającym w nim ludzie zostali ewakuowani. Zatrzymano jedną osobę.

Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]

Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]