PiS już ma swojego kandydata na prezydenta Warszawy? Fakt zdradza kim jest

Jak donosi dziennik „Fakt” Prawo i Sprawiedliwość ma już podobno swojego kandydata na stanowisko prezydenta stolicy. Kontrkandydatem Hanny Gronkiewicz-Waltz ma być Jarosław Krajewski, poseł i były radny dzielnicy Praga Południe.

Fot. Jarosław Krajewski / Facebook

Jarosław Krajewski tuż po odebraniu zaświadczenia potwierdzającego wybór na posła. Fot. Jarosław Krajewski / Facebook

Do wyborów samorządowych zostały jeszcze nieco ponad dwa lata. Oficjalnie Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zdecydowała się kandydować. Zaznaczyła jednak, że jeżeli przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość będzie realne, zdecyduje się wystartować w wyborach po raz trzeci.

Jej kontrkandydat, którym ma być Jarosław Krajewski jest dobrze znany warszawiakom. To były radny, a obecny poseł Jarosław Krajewski. Doświadczenie politycznego nie da się mu odmówić. Po studiach politologicznych był doradcą rzecznika prasowego rządu i szefem gabinetu ministra pracy i polityki społecznej, potem pracownikiem kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W międzyczasie trzykrotnie został wybrany radnym. W poprzedniej kadencji pracował w komisjach: Edukacji i Rodziny – jako wiceprzewodniczący, Infrastruktury i Inwestycji oraz Etyki. W ostatnich wyborach wybrano go posłem na sejm w okręgu Warszawskim, gdzie zmagał się z dużą konkurencją.

Jeżeli informacja się potwierdzi, Jarosław Krajewski jeszcze raz zmierzy się z silnymi przeciwnikami w stolicy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c