PKP publikuje szokujące nagranie z przejazdu kolejowego „ku przestrodze” [WIDEO]

Publikujemy nagranie ku przestrodze z niebezpiecznego zdarzenia z maja 2021 r., do którego doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Żabieńcu pod Piasecznem w województwie mazowieckim.” – piszą PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.„Niefrasobliwość kierowcy spowodowała zagrożenie życia innych uczestników ruchu oraz utrudnienia w kursowaniu pociągów na linii Warszawa – Czachówek. Pośpiech, brawura, ignorancja przepisów to najczęstsze przyczyny wypadków na skrzyżowaniach torów i dróg. 𝟗𝟗% wypadków na przejazdach wynika z nieodpowiedzialności kierowców.

Najczęściej popełnianymi błędami są:

– omijanie slalomem zamkniętych zapór

– ignorowanie znaku stop

– wjeżdżanie pod opadające rogatki

– zbyt szybka jazda.

To zagrożenie życia kierowcy, jego pasażerów oraz pasażerów i obsługi pociągów. Inne błędy to lekceważenie zasady nie wjeżdżania na tory, jeśli nie ma możliwości zjazdu z przejazdu, a także jazda „na pamięć” – przeświadczenie, że „o tej porze nic nie jeździ”. Trzeba pamiętać, że czerwone światło absolutnie zakazuje wjazdu na skrzyżowanie❗ Zbliżając się do przejazdu należy ograniczyć prędkość i zachować szczególną ostrożność – upewnić się, że nie zbliża się pociąg. Przypominamy o możliwości skorzystania z żółtej naklejki, która ratuje życie w niebezpiecznych sytuacjach. Naklejka umieszczona na krzyżu św. Andrzeja lub na słupku rogatki, ma trzy ważne numery: indywidualny numer przejazdu, który precyzyjnie określa jego położenie; numer alarmowy 112, który należy wybrać, gdy zagrożone jest życie oraz numer do służb technicznych PLK, na który można zgłaszać sytuacje nie zagrażające bezpośrednio życiu.” – czytamy w opisie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c