Płatne parkowanie w kolejnych czterech dzielnicach? Radni będą głosować

Już w lutym mówiło się o powiększeniu strefy płatnego parkowania o Wolę. W czwartek radni będą głosować nad parkometrami w dwóch dzielnicach. W planach są dwie następne.

Fot. Karol Serewis / East News

Strefa Płatnego Parkowania miałaby zostać rozszerzona o obszar bliskiej Woli i praktycznie całej Północnej Pragi.

Wpłynęło setki pisma, uwag i listów elektronicznych, głównie z uwagami od mieszkańców. „Zdecydowana większość uczestników konsultacji poparła pomysł rozszerzenia SPPN. Szczegółowe propozycje i odniesienia mieszkańców zostaną wzięte pod uwagę na etapie projektowym, w przypadku podjęcia decyzji o rozszerzeniu SPPN” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Koszt takiego rozwiązania to 14 mln zł, ale dochód z całej strefy to 95,5. Biorąc pod uwagę fakt, że miasto szuka oszczędności, a mieszkańcy chcą zmniejszyć ruch w swojej dzielnicy jest niemal pewne, że projekt przejdzie.

W dalszej kolejności są Żoliborz, Ochota, a także Plac Hallera i Szmulki, czyli obszar Pragi Północ, którego strefa nie obejmuje. ZDM informowało na początku marca, że zamówiono wykonanie badan parkingowych w tych obszarach. Analiza ma powstać do końca listopada.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c