Płatność gotówką tylko do określonej kwoty! Duże zakupy będą niemożliwe

Wśród zmian w Polskim Ładzie jest także jedna dotycząca płatności gotówką. Jeżeli ustawa wejdzie w życie, od 1 stycznia 2022 roku dużych zakupów gotówką przedsiębiorcy nie zrobią.

Fot. Shutterstock

Obecnie limit transakcji gotówkowych dla przedsiębiorców wynosi 15 tys. zł. Jeżeli Polski Ład zostanie uchwalony, od 1 stycznia 2022 roku przedsiębiorcy nie zapłacą gotówką więcej niż 8 tys. zł. Ministerstwo Finansów przekonuje, że transakcje powinny być transparentne, a w przypadku gotówki nie ma o tym mowy. Za niestosowanie się do przepisów grozić będą kary. Przede wszystkim przedsiębiorcy nie będą mogli odliczyć takiego wydatku od podatków.

Przedsiębiorcy nie mogą uwierzyć własnym oczom. W związku z inflacją prosili o zwiększenie, a nie zmniejszenie limitu. Zmiany skrytykował też NBP. Uznano, że ograniczają swobodę działalności gospodarczej i zmniejszają użyteczność znaków pieniężnych będących prawnym środkiem płatniczym.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c