Po atakach w Paryżu Straż Graniczna zwiększa kontrolę na warszawskich lotniskach, na granicy lądowej i morskiej

Pomimo zapewnień ze strony władz oraz służb, że Polsce nie grozi niebezpieczeństwo, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podjęło decyzję o zwiększeniu kontroli na lotniskach w całym kraju. Wzmocniono również monitoring granicy lądowej i morskiej.

Fot. Straż Graniczna

Fot. Straż Graniczna

Ppor. Joanna Rokicka z Komendy Głównej Straży Granicznej w wypowiedzi udzielonej PAP powiedziała, że Komendant Główny SG gen. dyw. Dominik Tracz polecił „intensyfikację działań związanych z monitoringiem granicy lądowej i granicy morskiej w zakresie rozpoznawania zdarzeń mogących nieść zagrożenie aktami terroru bądź w inny sposób zagrażać porządkowi i bezpieczeństwu publicznemu” oraz, że „polecił również wzmocnić nadzór nad kontrolą bezpieczeństwa w przejściach lotniczych, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków potencjalnie zagrożonych lotów wewnątrz strefy Schengen”

Na stronie Straży Granicznej możemy również zapoznać się z oświadczeniem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych:

W związku z atakami we Francji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że sytuacja jest monitorowana poprzez służby. Policja jest w stałym kontakcie ze swoim odpowiednikiem z Francji; Straż Graniczna jest w stałym kontakcie z CAT ABW, RCB oraz innymi służbami krajowymi. Sytuacja jest na bieżąco weryfikowana przez oficerów łącznikowych oraz centra współpracy na granicach. Zwiększone zostały również działania monitorujące przyloty i wyloty z kierunków potencjalnie zagrożonych.”

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.