Po naszym artykule dotyczącym jeży, interweniuje Straż Miejska i Urząd Dzielnicy

Po naszym artykule w sprawie jeży zainterweniowała Straż Miejska oraz Urząd Dzielnicy Praga-Południe. To także ogromna zasługa rzecznika strażników Jerzego Jabraszki, za co składamy mu podziękowania. Podziękowania należą się również radnemu Markowi Borkowskiemu, który jako pierwszy nagłośnił problem i pisał w tej sprawie.

Fot. Pixabay

W związku z licznymi zapytaniami mieszkańców, dotyczącymi ochrony zwierząt i związanych z budową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego na Gocławiu uprzejmie informujemy, że Wykonawca, firma MIRBUD S.A. ze Skierniewic, dołożył wszelkich starań dotyczących ochrony gatunkowej zwierząt na terenie budowy, dokonując szczegółowej inwentaryzacji zieleni przez uprawnionego leśnika oraz inspekcji terenu przez ornitologa – pisze Andrzej Opala, rzecznik dzielnicy Praga-Południe.

Podczas przeglądu terenu budowy nie stwierdzono gatunków zwierząt podlegających ochronie.

Wizję na terenie budowy przeprowadziła również Straż Miejska, zaś dniu dzisiejszym, czyli 12.09.br teren budowy odwiedził eko patrol z łowczym miejskim, również nie znajdując zwierząt, które należałoby przenieść.

Szczegółowa wizja altan ogrodowych tuż przed ich rozbiórką również nie ujawniła zwierząt podlegających ochronie.

W trakcie prowadzonych prac nie wpłynęło do Wykonawcy żadne zgłoszenie o występujących na terenie budowy jeżach.

Aby mieć całkowitą pewność, że budowa szkoły i przedszkola w żaden sposób nie zagraża gatunkom chronionym, ani innym zwierzętom, Urząd Dzielnicy Praga-Południe wraz z wykonawcą oraz Fundacją Primum postanowili zaangażować firmę zajmującą się wyszukiwaniem zwierząt i ich legowisk za pomocą kamery termowizyjnej. Potrzebna jest ona do filmowania po zmierzchu, gdyż jeże przemieszczają się zwykle wieczorem i po zapadnięciu nocy, a dzięki tym kamerom możliwe będzie sprawdzenie terenu budowy.

Jeśli badanie terenu wykaże, iż na terenie budowy jeże faktycznie mają swoje legowiska lub wchodzą na ten teren, Fundacja Primum zadeklarowała chęć natychmiastowego przeniesienia ich w bezpieczne miejsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.